|
|||||
Тадић признао рат ЕУ против Србије14.11.2011. Председник Србије је коначно признао да је 1999. године и Европска унија водила рат против Србије. До сада се углавном званично и незванично говорило да је Југославију бомбардовао омражени, злочиначки НАТО пакт, док је са друге стране Европска унија велика заједница европских народа заснована на европској култури, високом животном стандарду, демократији, итд. Крајње је време да се као нација уозбиљимо и схватимо да су државе НАТО пакта, које су нас бомбардовале и убијале 1999. године практично исте као и државе ЕУ. То се посебно односи на кључне државе НАТО пакта и ЕУ на старом континенту: Енглеску, Немачку, Француску, Италију, Холандију, итд. Веома је важно што је овакво признање и отварање очију дошло од председника Србије, који је до сада водио екстремну про-европску политику (која наводно нема алтернативу) и што је све објављено у немачком дневном листу Блиц, који се тешко може склонити од оптужби за еврофанатизам. Овим се отвара знатно реалнији и објективнији погледа на ЕУ. На жалост, циљеви према Србији и стратегија ЕУ се од времена бомбардовања није знатније променила, сем што се данас користе другачије, више политичке и економске методе. ЕУ као империја која је недавно (кукавички) ратовала против Србије (под трулом маском НАТО-а) мора имати алтернативу, рат мора имати алтернативу у визији мира. Ситуација без алтернативе је ропство. Србија се не плаши Европске уније, али стање када нам Брисел поставља безброј услова, а са друге стране ми не постављамо Бриселу никакве услове (осим повременог држања до Космета) мора престати. ЕУ се није покајала за своје ратне злочине против српског народа, нити има намеру да то уради, већ напротив покушава политичким притисцима на Београд, али и бруталном силом на Косову и Метохији да заврши кампању "Милосрдног анђела". Улазак Србије у ЕУ под оваквим условима је мазохизам и самоуништење. Евро-атлантизам - погледајтеВерзија чланка са интернета (нешто измењена): Tadic: Ko misli da je Kosovo za Rusiju goruci problem, taj je veoma naivanAko iko misli da Rusija, Kina ili Brazil tretiraju Kosovo kao svoj goruci problem jeste veoma naivan. U narednih deset godina Kosovo ce biti goruci problem EU i SAD i oni su zbog toga vodili rat, izjavio je predsednik Srbije Boris Tadic.
Tadic je istakao da je sadasnja generacija politicara duzna da pronade resenje za kosovski problem, cak i ako on nece zadovoljiti sve gradane Srbije. - Ja bih voleo da neko drugi bude kriv za to sto niko ne moze da bude zadovoljan resenjem na Kosovu, ali nesto moramo da ostvarimo - objasnio je Tadic, dodajuci da ce, kako vreme odmice, mogucnosti da Srbija nesto dobije kada je rec o Kosovu biti sve manje. Tadic je, osvrcuci se na dijalog sa Pristinom, rekao da jos nema dogovora u vezi sa administrativnim prelazima. Nova deklaracija parlamenta o Kosovu ne mora da bude doneta - Nova deklaracija parlamenta o Kosovu i Metohiji ne mora da bude doneta jer vlada ima okvir za vodenje kosovske politike dat prethodnim deklaracijama. I ako je nema, to ne znaci da nastaje neki crni dan, bilo bi dobro da ona moze da bude doneta, ali i ne mora - rekao je Tadic gostujuci na "Prvoj" televiziji.
U proslosti je, kako je objasnio, unutrasnji politicki konsenzus o Kosovu postojao zato sto se nisu donosile nikakve odluke, vec je to, pre svega, bilo emotivno pitanje, ali danas se odluke moraju donositi i zato se javljaju nesuglasice, cak i u okviru vladajuce koalicije. - Lako je baviti se Kosovom kada nema odluka. Tesko je izaci pred gradane i reci - to je moj stav, jer svima je jasno da ne mozemo da dobijemo sve i da cemo vise da izgubimo nego sto cemo da dobijemo - istakao je Tadic. Podsecajuci da je zbog Kosova voden rat sa NATO, Tadic je rekao da dovodenje u pitanje odluka velikih sila, odnosno posledica rata, neminovno dovodi do povecanja agresije u politickim odnosima velikih sila prema Srbiji. To sto predlaze "Preokret" nije resenje Tadic je istakao i da resenje ne moze biti ono sto predlazu stranke okupljene ispred programskog dokumenta "Preokret" (LDP i SPO), jer bi to bilo potpuno odustajanje drzave Srbije od prava da ima svoje interese. - Te stranke predlazu odustajanje, a ja ne mogu da odustanem jer bi to ugrozilo interese Srbije i na drugim lokacijama gde postoji politicka nestabilnost - kazao je Tadic. Tadic je porucio da je spreman da donese rizicne odluke u vezi sa Kosovom "cak i ako bi one ugrozile njegov rezultat na izborima"
Razliciti stavovi drzava EU o kandidaturi Srbije Predsednik Srbije Boris Tadic rekao je da u ovom trenutku evropske drzave imaju razlicite stavove o dodeljivanju Srbiji statusa kandidatat za clanstvo u EU. - Ovog trenutka evropske drzave, a one odlucuju, imaju razlicite stavove (o kandidaturi). Neke bi zelele da Srbija ne dobije kandidaturu i da se poostre uslovi koje je Evropska komisija dala. Oko toga se sada vodi diplomatska borba unutar EU, a nas posao je da ne poostravamo uslove za kandidaturu - kazao je Tadic.
|
|||||