Насловна О нама Download Везе Контакт

 

Ко су еврофанатици?

14.11.2011.

Председник Србије Борис Тадић је, како преноси немачки дневни лист Блиц, у емисији "Став Србије" Драгана Бујошевића, изјавио да он није "еврофанатик". Ова изјава је веома спорна, с обзиром да су Тадић и Демократска странка од 5. октобра 2000. године до новембра 2011. испуњавали све услове ЕУ и водили антинационалну политику уништивши војску Србије, банкарство, привреду, изручивши државно и војно руководство СР Југославије и Републике Српске атлантистичком хашком трибуналу, итд. Занимљиво је што се у српској политици и јавности појављује нови израз, који добро осликава одређену политичку категорију, тојест групу људи.

Ко су заправо еврофанатици, које помиње Тадић? То су сви политичари, економисти, аналитичари новинари и други појединци, као и разне политичке и друштвене организације, који су процес европских интеграција (уласка Србије у ЕУ) ставили изнад основних начела државности, уставности и владавине права у Србији. То су сви они који су спремни да се одрекну Косова и Метохије (а можда и других делова Србије) ако то тражи (а тражи) комитет у Бриселу. То су сви они који газе по Уставу, суверености и територијалном интергритету Србије зарад додворавања умишљеној "европској елити". То су сви они који су финансирани изобилно од стране влада западних држава (преко амбасада у Београду, итд) да раде против интереса свог народа. То су сви они који презиру свој народ и своју домовину иако о њима скоро ништа и не знају. Еврофанатици су испуњени комплексима ниже вредности и инфериорности. Еврофанатици су марионете углавном Немачке и Енглеске у својој земљи.

Ко су конкретно еврофанатици код нас? То су аутори програма "Преокрет" Чедомир Јовановић и Вук Драшковић, односно њихове партије ЛДП и СПО; затим Млађан Динкић и његов УРС (бивши Г-17); затим Ивица Дачић и његов СПС (уколико се не одрекне својих потеза последње 4 године); ПУПС (трагикомично је да нас странка пензионера води у бољу европску будућност за младе); Томислав Николић и Александар Вучић (уколико се не одрекну евро-унијатства) и њихова странка СНС; Ненад Чанак и ЛСВ (Лига социјал-демократа Војводине) групација која отворено ради против Устава Србије; Жарко Кораћ и његова странка СДУ (без обзира којој коалицији припада); итд. Међу еврофанатике можемо убрајати и медије, невладине организације, итд.

На следећим скупштинским изборима еврофанатици не смеју прећи цензус од 5 %! Ове деструктивне политичке групе треба да (п)остану ванпарламентарне (где им је и место), као што је случај у Русији где су све парламентарне странке патриотске, што значи да европске и америчке вредности и интересе држе далеко испод руских. Терор евро-унијата и антидржавне токове треба прекинути потезом хемијске оловке.

 

Евро-атлантизам - погледајте

Верзија чланка са интернета (нешто измењена):

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/289308/Tadic-Ko-misli-da-je-Kosovo-za-Rusiju-goruci-problem-taj-je-veoma-naivan

Tadic: Ko misli da je Kosovo za Rusiju goruci problem, taj je veoma naivan

Beta, Tanjug | 13. 11. 2011. - 13:59h izmena vesti 17:10h | Komentara: 389

Ako iko misli da Rusija, Kina ili Brazil tretiraju Kosovo kao svoj goruci problem jeste veoma naivan. U narednih deset godina Kosovo ce biti goruci problem EU i SAD i oni su zbog toga vodili rat, izjavio je predsednik Srbije Boris Tadic.

Neka antikorupcijski savet pogleda ugovor Fijatom

Komentarisuci to sto su pojedini delovi ugovora Vlade sa Fijatom zatamnjeni Tadic je rekao da je to bilo neophodno da bi se privukle investicije i obezbedila nova radna mesta.

- Neka antikorupcijski savet pogleda ugovor i neka sacuva tajnu, to je resenje - kazao je Tadic.

Tadic je istakao da je sadasnja generacija politicara duzna da pronade resenje za kosovski problem, cak i ako on nece zadovoljiti sve gradane Srbije.  

- Ja bih voleo da neko drugi bude kriv za to sto niko ne moze da bude zadovoljan resenjem na Kosovu, ali nesto moramo da ostvarimo - objasnio je Tadic, dodajuci da ce, kako vreme odmice, mogucnosti da Srbija nesto dobije kada je rec o Kosovu biti sve manje.

Tadic je, osvrcuci se na dijalog sa Pristinom, rekao da jos nema dogovora u vezi sa administrativnim prelazima.

Nova deklaracija parlamenta o Kosovu ne mora da bude doneta 

- Nova deklaracija parlamenta o Kosovu i Metohiji ne mora da bude doneta jer vlada ima okvir za vodenje kosovske politike dat prethodnim deklaracijama. I ako je nema, to ne znaci da nastaje neki crni dan, bilo bi dobro da ona moze da bude doneta, ali i ne mora - rekao je Tadic gostujuci na "Prvoj" televiziji.

Nisam evrofanatik

Govoreci o EU Tadic je objasnio da nije nikakav evrofanatik, ali da je clanstvo u Evropskoj Uniji najracionalnije resenje.

 

- Gde je bolji zivot na planeti Zemlji nego u EU iako je ona u krizi. Gradanima treba objasniti da je prirodno da se pridruzujete onima koji imaju najbolji kvalitet zivota. Da li ce u EU kvalitet zivota za 20 godina biti slabiji nego u Kini, nece -  uveren je Tadic.

U proslosti je, kako je objasnio, unutrasnji politicki konsenzus o Kosovu postojao zato sto se nisu donosile nikakve odluke, vec je to, pre svega, bilo emotivno pitanje, ali danas se odluke moraju donositi i zato se javljaju nesuglasice, cak i u okviru vladajuce koalicije.  

- Lako je baviti se Kosovom kada nema odluka. Tesko je izaci pred gradane i reci - to je moj stav, jer svima je jasno da ne mozemo da dobijemo sve i da cemo vise da izgubimo nego sto cemo da dobijemo - istakao je Tadic.  

Podsecajuci da je zbog Kosova voden rat sa NATO, Tadic je rekao da dovodenje u pitanje odluka velikih sila, odnosno posledica rata, neminovno dovodi do povecanja agresije u politickim odnosima velikih sila prema Srbiji. 

To sto predlaze "Preokret" nije resenje

Tadic je istakao i da resenje ne moze biti ono sto predlazu stranke okupljene ispred programskog dokumenta "Preokret" (LDP i SPO), jer bi to bilo potpuno odustajanje drzave Srbije od prava da ima svoje interese.

- Te stranke predlazu odustajanje, a ja ne mogu da odustanem jer bi to ugrozilo interese Srbije i na drugim lokacijama gde postoji politicka nestabilnost - kazao je Tadic.

 Tadic je porucio da je spreman da donese rizicne odluke u vezi sa Kosovom "cak i ako bi one ugrozile njegov rezultat na izborima" 

IKEA U Srbiju zeli da ulozi milijardu evra

Tadic je rekao da i svedska firma IKEA zeli da ulozi u Srbiji milijardu evra, ali da takod postavlja netransparentne uslove. On je naveo da i pojedine kompanije iz Rusije i Kine, takodje postavljaju takve zahteve i istakao da se podize verovatnoca za investicije kineskih kompanija u Srbiju.

Razliciti stavovi drzava EU o kandidaturi Srbije 

Predsednik Srbije Boris Tadic rekao je da u ovom trenutku evropske drzave imaju razlicite stavove o dodeljivanju Srbiji statusa kandidatat za clanstvo u EU.  

- Ovog trenutka evropske drzave, a one odlucuju, imaju razlicite stavove (o kandidaturi). Neke bi zelele da Srbija ne dobije kandidaturu i da se poostre uslovi koje je Evropska komisija dala. Oko toga se sada vodi diplomatska borba unutar EU, a nas posao je da ne poostravamo uslove za kandidaturu - kazao je Tadic.